İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat
Bursa, dünyada en ucuz ve kaliteli kentler sıralamasında ilk 6 şehir arasına girdi

Bursa, dünyada en ucuz ve kaliteli kentler sıralamasında ilk 6 şehir arasına girdi

ABD’de yayın yapan Business Insider internet dergisi dünyada bin dolara yaşanabilecek ucuz ve kaliteli şehirleri sayfalarına taşıdı. O listede Türkiye’den ise Bursa yer aldı.ABD'li Business Insider dergisi dosyasına dünyadaki ucuz ve kaliteli şehirleri taşıdı. Dergi, dünyada bin dolar ve altında yaşanabilecek en iyi 6 kenti sıraladı. Buenos Aires, Santiago, Sofya, Monterrey ve Cape Town'un olduğu listeye Türkiye'den de Bursa girdi.

Amerikan web dergisi Business Insider, tüm dünyayı etkisi altına alan yüksek enflosyon ortamında ayda bin dolar ve altında kaliteli bir hayat yaşanabilecek en iyi 6 şehri seçti.


1- Buenos Aires - Arjantin

Listeye ilk sırada adını yazdıran Buenos Aires, Arjantin’in başkenti. Güney yarımkürenin Paris'i olarak da bilinen kent, inanılmaz yemekleri, hareketli gece hayatı ve sayısız kültürel aktivite ile liste başı konumunda. Buenos Aires'in merkezinde ufak bir dairede, aylık yaklaşık 730 dolara yaşamak mümkün.

2- Santiago - Şili

Şili nüfusunun yaklaşık yüzde 35'inin yaşadığı Santiago, And Dağları'nın etkileyici manzarasıyla sakinlerine düşük maliyetli bir yaşam sunuyor. Şehir merkezine yakın bir dairede yaşamak ve ortalam yaşam maliyetlerini karşılamak için bin dolar yeterli oluyor.

3- Sofya - Bulgaristan

Bulgaristan, hem doğal güzellikleri hem de zengin tarihi ile pek çok Avrupa Birliği üyesi ülkeye göre oldukça uygun maliyetli bir alternatif. Yaşam kalitesi Paris ile kıyaslanabilecek seviyede olan Sofya’da kira ve masraflar için ayda bin dolar yeterli oluyor.

4- Bursa - Türkiye

Türkiye’nin en büyük dördüncü şehri olan Bursa, listeye adını 'Yeşil Şehir' olarak yazdırdı. Park ve bahçeleri, doğal yeşil alanları ve Uludağ’da bulunan doğa ve kayak alternatifi doğa severler için harika bir seçenek. Bursa'nın merkezindeki bir daire ve aylık ortalama yaşam masrafları yaklaşık 650 dolar değerinde.

5- Monterrey - Meksika

1 milyondan biraz fazla nüfusa sahip olan Monterrey kenti, Business Insider'ın yaşam kalitesi sıralamasında kendisine Paris ve Milano'nun da önünde yer buldu. Sanayi merkezi olan şehir merkezinin dışında tek yatak odalı bir dairede yaşamak ve temel giderler aylık yaklaşık 900 dolar civarında.

6- Cape Town - Güney Afrika

Masmavi suları, harika havası ve kentin üzerinde yükselen ikonik Masa Dağı ile Cape Town yaşamak için ideal bir yer olabilir. Kent merkezinin biraz dışında tek yatak odalı bir daire ve aylık yaşam masraflarının ortalaması yaklaşık bin dolara mal oluyor.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir